Информация к новости
  • Переглядiв: 209
  • Автор: lcpo
  • Дата: 23-06-2020, 15:15
23-06-2020, 15:15

ЗВІТ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ

Категорiя: Прозорість та інформаційна відкритість закладу

ЗВІТ ДИРЕКТОРА
перед громадськістю про роботу Лебединського центру позашкільної освіти у 2019-2020н.р.
ЗВІТ  КЕРІВНИКА  ЗАКЛАДУ

У 2019-2020 н.р. в закладі працювало 157 гурткових груп. З них 35 груп – художньо-естетичного напряму, 35 – науково-технічного, 20 – еколого-натуралістичного, 3 – фізкультурно-спортивного, 17 – соціогуманітарного, 43 – туристсько-краєзнавчого, 3 – дослідницько-експериментального напряму, 1 – військово-патріотичного напряму. Позашкільним навчанням охоплено було 2404 дітей, що складало 91% від загальної кількості дітей шкільного віку міста. Гуртки Лебединського ЦПО працювали на базах усіх закладів освіти міста та багатопрофільного дитячого санаторію. До роботи гуртків були залучені діти пільгових категорій.
У закладі працювало 34 педагоги, у тому числі 9 сумісників. З них 2 керівника гуртків має звання «Відмінник освіти України», 1 - звання «Відмінник освіти України», заслужений працівник освіти України, 3 – керівник гуртка-методист.
На виконання міської комплексної програми «Освіта» м.Лебедин у 2019-2021 роках, з метою реалізації науково-методичної проблеми закладу «Забезпечення умов для формування інноваційної особистості в закладі позашкільної освіти» було проведено таку роботу:
- засідання педагогічної, методичної рад та методичного об’єднання відповідно до плану роботи ЦПО;
- конкурс на кращу авторську методичну розробку заняття гуртка відповідно до Положення, затвердженого методичною радою закладу;
- семінар-практикум для керівників гуртків закладу з проблеми «Творча інтеграція освітнього процесу – провідний принцип STEM-освіти»;
- творчі звіти педагогічних працівників, які атестуються у 2019-2020 навчальному році під час засідань методичного об’єднання керівників гуртків ЦПО;
- відкриті заняття та майстер-класи для педагогів та батьків;
- тренінг для педагогів та культорганізаторів щодо профілактики булінгу.
На виконання наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 05.12.2016 № 651-ОД «Про проведення обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проекту «Голос крові: ми – Українці!», зареєстрованого в Головному територіальному управлінні юстиції в Сумській області 19 грудня 2016 року за №73/1645, з метою залучення учнівської молоді до активних форм історико-краєзнавчої, пошуково-дослідницької, волонтерсько-благодійної діяльності в області у 2019-2020н.р. році заклад продовжив роботу з реалізації обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проекту «Голос крові: ми – Українці».
Для участі в обласному конкурсі дитячої творчості «Я люблю свій рідний край!» представили свої роботи Хоруженко Поліна, Філоненко Тетяна (гурток «Образотворче мистецтво та ДПМ», керівник О.І.Верхова), Майборода Поліна, Макогон Мілана, Демчук Дарина, Лойко Ксенія, Шульженко Валерія (гурток «Початкове технічне моделювання», керівник Н.М.Коростіль). За підсумками конкурсу Лойко Ксенія посіла III місце.
Вихованець гуртка «Джура» Данілов Назар (керівник І.Д.Безугла) презентував свою роботу «Краса і велич Миколаївського храму» в обласній краєзнавчій експедиції «Сумщина в міфах і легендах» та був відзначений дипломом І ступеню.
Традиційно, у травні, підводяться підсумки обласної акції «Патріотична хвиля», яка проходить в рамках обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проекту «Голос крові: ми – Українці». Заклади загальної середньої освіти та центр позашкільної освіти – активні учасники даної акції уже четвертий рік поспіль. І хоч цього року підсумки акції підводилися заочно, юні волонтери міста гідно презентували свою роботу.
На виконання наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 15.12.2017 № 718 - ОД «Про обласний соціально-освітній проект «Кожна дитина має право», з метою створення умов для рівного доступу дітей до якісної позашкільної освіти, популяризації сучасних форм роботи з дітьми, напрямів позашкільної освіти засобами просвітницької та соціально-педагогічної діяльності області заклад включився у роботу з реалізації обласного соціально-освітнього проекту «Кожна дитина має право» (наказ ЦПО від 29.01.2018р. №11-ОД «Про участь у обласному соціально-освітньому проекті «Кожна дитина має право».
У вересні 2019 року на базі Лебединського центру позашкільної освіти було проведено святкові концерти, заходи, вікторини, присвячені Дню позашкільника Сумщини. Під час заходів було відзначено кращих вихованців та педагогів закладу, які досягли високих результатів.
Протягом вересня в усіх закладах загальної середньої освіти міста було проведено тижні позашкільної освіти. Під час їх роботи педагогами ЦПО було організовано виставки кращих робіт вихованців, роботу творчих майстерень, майстер-класи, конкурси малюнків.
Відповідно до Положення та Умов проведення заходів у межах обласного соціально-освітнього проекту «Кожна дитина має право» проведено наступну роботу: вихованці гуртка «Джура» (керівник І.Д.Безугла) в рамках екскурсійно-краєзнавчих стартапів за напрямом «Заповідними стежинами» вивчали історію створення об’єктів і територій природно-заповідного фонду (заповідників, заказників, пам’яток садово-паркового мистецтва тощо). За підсумками конкурсу вихованці закладу відзначені грамотою ОЦПО та РТМ.
В День громадянської активності, до Дня місцевого самоврядувння, лідери Ради старшокласників стали учасниками проекту «Молодь при владі» та познайомилися зблизька з роботою різних структурних підрозділів Лебединської міської ради.
У липні 2020 року відбудеться обласний селфі–марафоні «У кадрі – юні техніки!», наші вихованці активно готуються до участі в фотоконкурсі.
Головна вимога до взаємодії педагогів ЦПО з закладами загальної середньої освіти міста полягає в реалізації спільної мети – єдності системного підходу щодо виховання всебічно і гармонійно розвиненої особистості, формування її соціальної зрілості.
Педагогічний колектив закладу тісно співпрацює з учнівськими та педагогічними колективами шкіл міста, педагогічного та медичного коледжів, ВПУ лісового господарства з різних питань організації освітнього процесу. Вже стали традиційними виступи педагогів закладу під час проведення міських методичних заходів, де відбувається взаємообмін методичними надбаннями, досвідом роботи, надання методичної допомоги та консультацій щодо організації гурткової роботи в школах та науково-дослідницької діяльності з обдарованою учнівською молоддю.
Загальношкільні масові заходи у закладах освіти проходять також за активної участі педагогів та вихованців ЦПО. Класні керівники також практикують у своїх колективах проведення спільних виховних заходів, екскурсій, походів, спортивних заходів, туристичних поїздок з педагогами-позашкільниками. Під час проведення міських етапів творчих заходів за різними напрямами роботи, координацію яких здійснює центр позашкільної освіти, їх учасники мають змогу отримати необхідну методичну та організаційну допомогу.
У закладі діє міська Рада старшокласників «Лідер+», яка щороку ініціює проведення різноманітних масових заходів для учнівської молоді міста і тісно співпрацює зі шкільними органами учнівського самоврядування. Це такі заходи, як новорічний бал старшокласників та різноманітні акції «Серце до серця», «Обміняй цигарку на цукерку», «Зроби тест на толерантність», «Порозуміння – це реальні дії», конкурс «Лідер року» та багаточисельні благодійні акції.
На базі закладу працює міське НТУ, вихованці якого щороку здобувають перемоги в обласних та Всеукраїнських конкурсах-захистах наукових проектів.
Реалізація STEM-освіти в закладі проходить через упровадження інноваційних методів навчання у творчих об’єднаннях, а саме: вихованці гуртка судномодельного спорту отримують додаткові знання з фізики та поширюють знання з фізичних властивостей різних матеріалів для побудови моделей кораблів; у систему роботи школи раннього творчого розвитку «Зернятко» впроваджується новий інтеграційний підхід «STREAM-освіта», під час якого у дошкільнят розвиваються здібності до точних та гуманітарних наук; на заняттях гуртка «Квілінг» впроваджується інтегрований підхід до навчання вихованців, розвиваються навички критичного мислення, активної комунікації та командної роботи; під час реалізації навчальних проектів, передбачається інтегрована, дослідницька, творча та пошукова діяльність вихованців, де вирішується ціла низка різнорівневих дидактичних, виховних та розвивальних завдань.
З метою оптимізації навчально-виховного процесу впроваджується робота з удосконалення навчальних програм роботи гуртків. Так, у 2019-2020 н.р. керівниками гуртків ЦПО розроблено та оновлено 8 авторських навчальних програм з різних напрямів позашкільної освіти.
З метою поповнення навчально-методичного забезпечення роботи гуртків керівниками гуртків розроблені методичні матеріали «Формування національної свідомості у вихованців під час пошукової роботи у туристсько-краєзнавчих гуртках» (Зелінська І.І..); «Формування здоров'язбережувальних компетентностей особистості у процесі занять туризмом» (Безугла І.Д..); «Виявлення, навчання та розвиток обдарованих дітей у гуртку «Образотворче мистецтво та ДПМ» (Верхова О.І.), «Виховання екологічної культури у дітей засобами народознавства» у гуртку «Робота з природним матеріалом» (Зубко Л.М.); «Національно-патріотичне виховання особистості вихованця засобами бісероплетіння» (Поліщук М.В.).
Досвід роботи керівника гуртка-методиста Пронікової Ольги Костянтинівни «Формування навчально-пізнавальних компетентностей школярів у позакласній роботі в процесі освоєння техніки квілінгу», схвалено рішенням ради міського методичного кабінету відділу освіти виконавчого комітету Лебединської міської ради. Досвід занесено до картотеки кращого ППД Сумського ОІППО.
Протягом року педагоги ЦПО взяли участь у ряді методичних заходів, спрямованих на підвищення фахового рівня: в обласному форумі педагогічних працівників закладів позашкільної освіти «Позашкільна освіта Сумщини у вимірі соціально-освітніх перспектив»(жовтень 2019р., м.Суми); в обласному методичному об’єднанні керівників гуртків туристсько-краєзнавчого напряму закладів освіти з теми «Модернізація освітнього процесу гуртків туристсько-краєзнавчого напряму в закладах позашкільної освіти»(жовтень 2019 р., м. Суми); у семінарі-тренінгу «Репродуктивне здоров’я та відповідальна поведінка учнівської молоді» з ініціативи Благодійного Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та Інституту ЮНЕСКО (жовтень 2019 р., м.Суми); у засіданні обласного методичного об’єднання педагогів шкіл (студій, об’єднань) раннього творчого розвитку з теми «Ранній творчий розвиток дитини: сучасні орієнтири, проблеми та перспективи» (листопад 2019 р., м.Суми); в обласному семінарі для директорів закладів позашкільної освіти області «Організація роботи закладів позашкільної освіти в сучасних умовах: виклики, реалії, стратегії» (січень 2020р., м.Суми). Вихованці зразкового хореографічного колективу «Веселка» (керівник Т.П. Литовченко) взяли участь у майстер-класі з грузинського танцю від керівника народних колективів «Колха» та «Ардадія», почесного громадянина Грузії Кахи Читаіа (січень 2020р., м.Охтирка).
Стаття керівника гуртків Безуглої І.Д. «Пам'ятки історії Лебединщини: стан, проблеми, перспективи» надрукована у збірці матеріалів СОІППО «Сумщина від давнини до сьогодення: проблеми ідентичності, ментальності, свідомості» (лютий 2019р.).
Результатом роботи педагогічного колективу закладу є результативна участь вихованців у заходах обласного, Всеукраїнського, Міжнародного рівнів. Так, обдаровані вихованці закладу стали учасниками та призерами цілого ряду творчих заходів для дітей та учнівської молоді різних рівнів: вихованці шахового гуртка (керівник В.М.Лисянський) Ведмеденко Артем, Дидишко Євген, Зелінський Марк, Водоп’янов Андрій, Пушкар Олександр взяли участь у обласних змаганнях з шахів, вихованці цього ж гуртка стали учасниками товариської зустрічі з шахів між командами Лебединського ЦПО та Тростянецького БДЮТ.
Вихованці хореографічного колективу «Соняшник» (керівник І.О.Усенко) взяли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Танцююче покоління-2019» (Ім., ІІм.).
Вихованці зразкового хореографічного колективу «Веселка» (керівник Т.П.Литовченко) взяли участі у Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Золота соната» (Ім.), Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «BEST FEST» (Ім.), обласному новорічному святі «Різдвяний передзвін», міжнародному конкурсі «Підкори сцену» (Ім.); вихованці хореографічних колективів «Веселка» та «Соняшник» взяли участь у обласному конкурсі сучасного танцю «Магія танцю» (Ім.; ІІ, ІІІм.).
Вихованці хореографічного колективу «Royal Dance» (керівник І.М.Лисенко) взяли участь у VII традиційному Міжнародному рейтинговому фестивалі зі спортивного танцю «Poltava trophy 2019», Всеукраїнських відкритих змаганнях зі спортивного танцю «Nika 2019» (ІІм.), Всеукраїнських змаганнях зі спортивно-бального танцю «Ukrainian dance project» (І, ІІм.).
Вихованець краєзнавчого гуртка Мисюк Владислав (керівник І.Д.Безугла) взяв участь у обласній краєзнавчій конференції учнівської молоді «У світі краєзнавчих відкриттів», Данілов Назар взяв участь у обласній краєзнавчій експедиції учнівській молоді «Сумщина в міфах і легендах» (Ім.), Вечірка Катерина взяла участь у обласному конкурсі робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» (ІІ, ІІІ місця).
Вихованка гуртка «Квілінг» Кобиліна Вікторія (керівник О.К.Пронікова) та гуртка «Паперопластика» Гришко Софія (керівник М.В.Губенко) взяли участь у обласному фестивалі мистецтв «Перлини нашої душі» (Гран-прі, І/2).
Вихованці закладу Данілов Назар, Кириченко Анастасія, Соболєва Владислава взяли участь у обласному форумі патріотичних справ дітей та учнівської молоді «Голос крові: ми – Українці!»; вихованці гуртків технічного, еколого-натуралістичного напрямів, гуртків декоративно-прикладного профілю взяли участь у обласній виставці-конкурсі декоративно-прикладного мистецтва «Український сувенір» (І/6, ІІ/4, ІІІ/2); вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання» Лойко Ксенія (керівник Н.М.Коростіль) взяла участь у обласному конкурсі дитячої творчості «Я люблю свій рідний край» (ІІ місце); вихованці гуртка «Уроки здоров’я» Осадча Майя та Озерна Яна (керівник Н.А.Сіренко)взяли участь у обласному конкурсі відеороликів «Агенти здоров’я» (ІІІм.).
Зразковий хореографічний колектив «Веселка» (керівник Т.П. Литовченко) взяв участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Підкори сцену» та став його лауреатом першої премії.
Лебединський центр позашкільної освіти активно долучився до участі у Міжнародному багатожанровому конкурсі «Сузір’я – Gold Europe», який пройшов 15 лютого в м.Суми. У номінації декоративно-ужиткового мистецтва керівники гуртків Пронікова О.К. та Поліщук М.В. у категорії «Професіонали» отримали почесні перші місця. А вихованці Борисенко Олександра, Денисенко Анжеліка та Артюх Анна були відзначені дипломами за перші місця. У номінації «Хореографія» колектив «Соняшник» (керівник І.О.Усенко) став переможцем у двох дисциплінах.
Педагогічний колектив закладу взяв активну участь в обласному етапі ХІІІ Міжнародного екологічного конкурсу «Метелики – німий шедевр природи», у якому посіли 5 призових місць.
Вихованець секції зарубіжної літератури Орєхов Станіслав (науковий керівник С.М. Стрельник) посів І місце у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
Вихованці хореографічного колективу «Royal Dance» (керівник І.М. Лисенко) взяли активну участь у Всеукраїнських змаганнях зі спортивно-бального танцю «Step by step» у м.Харків. Конкурсанти вибороли три перших та одне друге місця.
Троє вихованців гуртка «Юні журналісти» (керівник А.М.Федірко) зайняли три призових місця (І,ІІ ІІІ) в обласному літературному конкурсі «Проба пера» і одне ІІІ місце вихованка гуртка «Бісероплетіння» (керівник М.В.Поліщук).
Матвієнко Владислав (гурток «Образотворче мистецтво та ДПМ») зайняв ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Зоологічна галерея».
Вихованці хореографічного колективу «Соняшник» (керівник І.О.Усенко) взяли участь у відкритому дистанційному форумі-фестивалі хореографічного мистецтва ім.А.К.Саркісянца «BERDANCE 2020-online», де зайняли ІІІ місце. Два І місця колектив посів у Всеукраїнському фестивалі мистецтв «UNIVERSE OF ARTS» та Всеукраїнському дистанційному фестивалі-конкурсі з хореографії «SOLOVIOV ART DANCE». Зразковий хореографічний колектив «Веселка» (керівник Т.П.Литовченко) здобув перемогу в Міжнародному дистанційному конкурсі-фестивалі мистецтв «MARINE FANTASY».
17 вихованців закладу взяли участь в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край», вихованці гуртків «Образотворче мистецтво та ДПМ» (керівник О.І.Верхова), «Юні журналісти» (керівник А.М.Федірко), «Юні туристи-краєзнавці» (І.І.Зелінська) взяли участь у обласному етапі Всеукраїнського творчого конкурсу «За нашу свободу». Вихованець гуртка «Судномодельний спорт» (керівник С.В.Бухтіаров) взяв участь в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» та був нагороджений дипломом за І місце.
ЦПО має свій сайт, де розміщено основну інформацію про заклад. Сайт постійно поповнюється матеріалами організаційно-масової, методичної роботи, новинами діяльності дитячих колективів. Також робота закладу висвітлюється на сайтах міського відділу освіти, міської ради та на сторінках газет «Життя Лебединщини», «Будьмо разом».
За кошти міського бюджету було придбано п’ятдесят стільців для актової зали, матеріали та інструменти для впровадження STEM-освіти, гравер для гуртка судномодельного спорту; матеріалів для обладнання теплопункту. За кошти благодійного фонду ім.Івана Лозового було придбано дитячі меблі для школи раннього творчого розвитку дитини «Зернятко».
Своєчасно виплачувалась заробітна плата, були профінансовані послуги тепло-, електро-, водопостачання та послуги зв’язку. Також були виділені кошти на придбання медикаментів, деззасобів та господарчих товарів.
Шановний читач - ми рекомендємо Вам зареєструватись або увiйти на сайт пiд своїм логiном.